ГустаВино

Нудиме дегустација на вино и дегустација на нашите италијански вина, јадења од тестенини, сирења и производи од черкери. Избор на гастрономски искуства од најдобрите од Италија. Кетеринг, дегустација на вино во вашиот дом или во простории по желба.

Хотел Almåsa Sea

Almåsa Havshotell е модерно место за состаноци во јужниот архипелаг во Стокхолм, кое нуди состаноци посипани со сол во форма на конференции, свадби, забави, Svartkrog и убави викенди во средина каде што е сосема во ред да се одземе животот со малку морска сол - едноставно поубав живот.

Манир Лудвигсберг

Во 1776 година стокхолмскиот трговец Адолф Лудвиг Левин се заљубил во идиличниот архипелаг остров Муско и наредил Лудвигсберг Хергард да го изгради во тој период во стилот на Густавија и да го инаугурира во 1781-1782 година.

Гардсмејерие Санда

Gårdsmejeriet Sanda е нашата мала локална млекарница во Остерханинг, јужно од Стокхолм. Ние произведуваме занаетчиски сирења од различни видови, од добри крем сирења до тврди сирења. Во млекарницата е нашата продавница за фарми каде што се продаваат нашите добри сирења.

Кимендо

Кимендо во архипелагот Ханингес нуди недопрена природа со прекрасни цветни ливади и падини од леска и даб. Тоа е остров со богата историја. Август Стриндберг живеел неколку лета на Кимендо и неговиот роман Хемсоборна се одвива токму тука.

Четвртина долго

Fjärdlång се наоѓа во прекрасниот архипелаг на Ханинге и е совршена дестинација за екскурзија за целото семејство. На пристаништето има мала плитка плажа и околу островот можете да пливате од убави карпи или риби. Овде има многу простор и за активности и за можност да се најде мир.

Ханинге Г.К

20 минути од градот Стокхолм, голф клубот Ханинге се наоѓа во живописна околина во замокот Ерста. Постојат 3 курсеви со 9 дупки кои се комбинираат секојдневно во јамка од 18 и 9 дупки, така што е лесно да се добие време за почеток. Haninge GK е атрактивен голф објект со терен во врвна состојба, многу можности за обука и пријатно дружење. Добредојдовте! Адреса Ханинге ГК, замокот Ерста, 137 95 Естерханинг Телефонски број 08-500 32850 Адреса за е-пошта info@haningegk.se

Хотел Екуденс

Екуден е место за вас кои организирате кампови, курсеви, конференции или приватни свечености. Гответе сами храна во нашите големи, прекрасни кујни, нарачајте угостителство од нашата соседна фарма или повеќе сакате вашиот готвач да дојде и да ја готви вашата храна на лице место? Кај нас, лесно е да резервирате и одржувате собири според вашите услови.Со области за скара, сауна, песочна плажа, пристаниште и фудбалски терен, лесно е да се живее и да се напредува. Можеби затоа нашите гости се враќаат од година во година! Ние нудиме опции како чистење и чаршафи и крпи за вашата резервација. Исто така искористете ја можноста да резервирате наша популарна топла када! Ние помагаме

Åули Хавсбад

Овде живеете удобно на големи тревни парцели со неколку минути пешачење до море, плажа, карпи, рецепција/мини клуб, ресторан и мини голф. Во областа за кампување имате пристап до три сервисни куќи, перална и библиотека каде што можете да позајмувате или разменувате книги, како што вам ви одговара.

Натаро

Натаро е островот на Ханинге во Јужното Море, на само половина час возење со брод од Ниншамн. Островот е најголемата песочна област во Стокхолмскиот архипелаг и тука има многу плитки песочни плажи погодни за децата.

ПОРТ 73

ПОРТ 73 е трговско место во Ханинге, кое се наоѓа веднаш до Риксвиг 73, среде сообраќајниот центар што ги поврзува Ханинг, Тиреса и Нинашамн. Овде ќе ги најдете повеќето од она што ви треба, аптека, храна, мода, одмор, куќи и домови под еден покрив. Нашиот трговски центар е безбедно, пријатно и пријателско место за луѓето да се сретнат за храна и шопинг. Добредојдовте на пристаништето 73.

Фарма млекарница Гало

Мала млекарница со летно кафуле во Frönäs.

Хорсфјорденс Вандрарем

Хостел во сопственост на семејството и за нас секој гостин е единствен. Отворени сме преку целата година и нудиме пријатно сместување во прекрасна природа во земјата, само 25 минути од градот Стокхолм со автомобил. Куќите се наоѓаат на работ на шумата со голф и земјоделство како најблиски соседи. Тука ќе најдете мир!

туризам Орно

Овде има шуми и многу езера, патишта и патеки кои обезбедуваат можности за убаво пешачење и возење велосипед, отворени пасишта, природни резервати со ливади со орхидеи, црква, училиште, нешто помалку од 300 жители низ целата година и над 3000 рекреативни островјани, и досега само неколку дневни и неделни посетители. Ова е причината зошто ова е неоткриен скапоцен камен за оние кои го сакаат животот на отворено и вистинската средина на архипелагот.

Уто

Замислете да сте далеку во најоддалечениот морски појас на архипелагот Стокхолм и да можете да нарачате вкусна вечера, да ја наполните оставата, чајната кујна, да купите сладолед, да читате вечерен весник додека можете да ја најдете вашата сопствена карпа или песочна плажа во ретка природа на архипелагот и само биди.

Gålö Gärsar Hembygdsförening

Хембигдсференинген со нас на Гало се вика Gålö Gärsar Hembygdsförening. Работиме за да ја одржиме историјата на Гало жива, дека Гало треба да биде функционално место за жителите и помалите компании да создадат добар контакт меѓу жителите.Зошто името Гарсар? Квасецот е риба. Во античко време, младите луѓе на островот се нарекувале Гарсар, за разлика од младите од копното кои биле наречени Врани. Gålö Gärsar е формиран во 1984 година. Од 2004 година имаме свои простории овде на фармата Morarna. Имаме неколку различни активности во рамките на здружението..

Фарма Тиреста

На фармата Тиреста, можете да учествувате во традиционална фарма од мал обем со одгледување култури и шведски земјишни раси како што се овците Рослаг и црвените ридови. Овде има и селска продавница каде што можете да купите колбаси од фармата и да се печете на скара во областа за скара.

Нордиски патеки

Nordic Trails организира одмори за велосипедизам и пешачење во архипелагот на Стокхолм и во Сермланд, што ви ги дава сите информации што ви се потребни за да ги искористите активните одмори во прекрасната, мирна и уникатна природа на Шведска. Ние планираме, а вие уживајте!

Далари

Истражете ги скриените богатства на Балтичкото Море - одете на бродолом или нуркајте сами

Песочни кокошки

Ние вршиме органско производство на јајца означено со KRAV во мал обем и имаме пакувач за јајца. Јајцата ги продаваме на потрошувачи, продавници и ресторани. Ние сме страсни за она што го работиме, а кокошките се наши колеги.